آمار ------------- بایگانی مرداد ۱۳۹۶ :: نور الهدی

معاشرت با اهل حق حجابهای ظلمانی و توجهات به باطل را از انسان زائل می کند و راه عروج و صعود به مراتب بالاتر را باز می کند فافهم ترشد! (علی کارگر)

معاشرت با اهل حق حجابهای ظلمانی و توجهات به باطل را از انسان زائل می کند و راه
عروج و صعود به مراتب
بالاتر را باز می کند فافهم
ترشد!              (علی کارگر)

 

[ دوشنبه, ۳۰ مرداد ۱۳۹۶، ۰۶:۳۴ ق.ظ ] [ علی کارگر ]
[ ۰نظر ]

نور امام حسین شهید(ع)

سر بریده شهید حسینی مشرب محسن حججی حجتی برای آنانی هست که از کربلا و حضرت امام حسین (ع) دور شدنند انگار همه دارند غریبی ومظلومی مولایمان سیدالشهداء را اشاره و یادآوری می کنند فتبصر !               (علی کارگر) 

[ يكشنبه, ۲۹ مرداد ۱۳۹۶، ۰۵:۳۳ ق.ظ ] [ علی کارگر ]
[ ۰نظر ]

بحث علمی دحوالارض

بحث علمی دحو الارض☘

 
دحوالارض گسترده شدن زمین از قبة الارض - یعنى از برآمده ترین جاى زمین - است ، بدین سبب که شعاع استوایى زمین اطول از شعاع قطبى آن است چه این که زمین در حدود قطبین اندک فرونشستگى دارد، و در حدود دایره استوا اندک برآمدگى ؛ لاجرم به سبب تطامن مذکور، نصف قطر استوایى زمین اطول از نصف قطر قطبى آن است ، و در نتیجه زمین کرده تام نیست بلکه شبیه به کرده و شلغمى شکل است ؛ و شعاع استوایى در حدود 9/2 فرسخ ، اطول از شعاع قطبى است . بحث را به تفصیل در درس 16 ((دروس معرفة الوقت القبلة )) و درس 46 و 50 دروس هیئت و دیگر رشته هاى ریاضى تقریر و تحریر کرده ایم.
منبع: رساله رتق و فتق #علامه_حسنزاده
 
 
[ جمعه, ۲۷ مرداد ۱۳۹۶، ۰۴:۱۷ ق.ظ ] [ علی کارگر ]
[ ۰نظر ]

دستورالعمل نماز توبه هر روز یک شنبه

دستورالعمل نماز توبه و خواص آن...

جناب سید طاووس در اقبال می فرمایند : جناب رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم روز یکشنبه ماه ذی القعده از منزل خارج شدند و در جمع مردم تشریف فرما شدند و فرمودند : ایها الناس کدام یک از شما حاضرید که توبه کنید ؟

عرض کردند : آقا جان ما همه می خواهیم توبه کنیم و دیگر بد نکنیم . آقا فرمودند : یکشنبه ماه ذی القعده غسل کنید ، وضو بگیرید و بعد از وضو ، چهار رکعت به نیت نماز توبه ی روز یکشنبه نماز بخوانید و در هر رکعت ، سوره حمد یک مرتبه ، سوره توحید سه مرتبه ، سوره فلق یک مرتبه ، سوره ناس یک مرتبه ، بعد رکوع و سجده را به جای آرید .

رکعت دوم به همین نحو است ، اما قنوت ندارد چنان که تشهد هم ندارد .

رکعت سوم و چهارم در ادامه همان دو رکعت به همین نحو خوانده می شود .

آن گاه جناب رسول الله فرمودن پس از تشهد و سلام در پایان رکعت چهارم نماز هفتاد مرتبه أستغفرالله ربی و أتوب إلیه و سپس آن را به جمله ی لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیمختم نمایید و در آخر بگویید : یا عزیز یا غفّار اغفر لی ذنوبی و ذنوب جمیع المؤمنین و المؤمنات فإنه لایغفر الذنوب إلا أنت .

این دستورالعمل در مفاتیح الجنان شیخ عباس قمی در اعمال ماه ذی القعده نیز نقل شده است و توجه داشته باشید وقتی که پیغمبر یا امامی دستورالعملی را می فرمایند باید طبق متن فرمایش معصوم عمل کرد .

سپس حضرت در مورد برکات نماز توبه فرمودند : هیچ عبدی نیست که این عمل را انجام دهد جز آن که ندا از آسمان می آید که ای بنده ی خدا اعمالت را از نو شروع کن چون که توبه ی تو قبول و گناه تو بخشیده شده است . و ملک دیگر از تحت عرش ندا می دهد که ای عبد مبارک باشد بر تو و بر اهل تو و ذریه تو . و منادی دیگری ندا می دهد که ای عبد ، تو بر ایمان می میری و از تو دین گرفته نمی شود و قبر تو فسحت می یابد و نورانی می گردد. و منادی دیگر ندا می دهد که پدر و مادر اگر از تو خشمگین بوده اند ، راضی شدن و گناه آنان و ذریه ی تو بخشیده شد و تو نیز در دنیا و آخرت در وسعت رزق قرار گرفتی و در نهایت جبرئیل گوید: من آنم که با ملک الموت برای تو می آیم که بر تو مدارا کند و اثر مرگ ، تو را مخدوش نکند که جان تو به سلامتی از  تن تو بیرون رود .

آن گاه مردم از آقا پرسیدند این نمازی که فرمودید، مربوط به هر روز یکشنبه است ، یا مخصوص ماه ذی القعده است ؟ آقا فرمودند : نه ، در هر یکشنبه می توانید این کار را انجام بدهید و در غیر این ماه هم می شود که جبرئیل به من چنین تعلیم داد .

منبع: حضور و مراقبت استاد بزرگوار آیت الله صمدی آملی روحی فدا

[ شنبه, ۷ مرداد ۱۳۹۶، ۱۰:۱۳ ق.ظ ] [ علی کارگر ]
[ ۰نظر ]
------------